top of page

Za sportem

V létě se můžete koupat v rybníku Milovy (8 km) nebo několika malých rybnících směr Krásné (4 km).

Golf si zahrajete ve Svratce na přírodním devítijamkovém hřišti s lesním charakterem (20 minut autem).

Horolezci mohou zlézt skalní labyrint Devět skal (14 km) nebo Drátenickou skálu (9 km).

Holdujete cyklistice? Tras je tu celá řada. 

 

Nedaleký běžecký areál a místo konání Světového poháru v biatlonu – Nové Město na Moravě – znamená jediné: zimu na běžkách si zde užijete plnými doušky. Běžecké trasy začínají pár kilometrů od Javorku, bruslit lze na místním rybníku, sjezdovat v Novém Jimramově (4 minuty autem) nebo na Harusově kopci (20 km). 

Za výlety

Přímo v Javorku se můžete vydat na skalní útvar Prosička a těšit se výhledem do okolí. 

Do sedm kilometrů vzdáleného Jimramova, rodiště Jana Karafiáta, lze také dojít pěšky, stejně jako na skalní hrad Štarkov.

Po půlhodině cesty autem stanete na Zelené hoře, památce UNESCO. 

Avšak věřte, že tohle je jen zlomeček turistických cílů a milovníci památek, architektury, ale krajiny s širými poli a břízami si na Vysočině přijdou na své. A pokud vám zdejší pohledy připomínají filmovou klasiku Všichni dobří rodáci, nemýlíte se, snímek se natáčel v Bystrém u Poličky (17 km).

Za jídlem

Za jídlem

Máme vyzkoušeno – a s námi i Lukáš Hejlík – restauraci Selský dvůr v sousední obci Daňkovice (2 km), restauraci Na Čechách (6 km), se sbíhajícími se slinami doporučíme i novou restauraci v resortu Sněžné (5 km), půvabnou kavárnu v Jimramově (7 km), legendární kavárnu s pražírnou kávy Hofr v Blatinách (8 km) a opomenout nelze ani hasičský klub přímo v Javorku.

bottom of page