U nás

Na Škole se ubytuje až 17 osob. Pokud rádi vzpomínáte na prázdniny u babičky, kde jste se potkali se všemi sestřenicemi a bratranci a chichotali jste se na půdě až do svítání, nebo pobyty na horách s několika spřátelenými rodinami, kde se rodila kamarádství dalších generací, u nás najdete skvělé zázemí pro podobná setkání.

Pokoje, obytnou půdu a vejminek jsme koncipovali pro rodiny s mírně odrostlými dětmi (školou povinné) – pro 3 až 4 rodiny, zhruba 10 dospělých s dětmi.

Ve světnici, největší místnosti chalupy, se k velkému jídelnímu stolu posadí dvanáct strávníků. Vařit můžete na plotně kachlových kamen nebo varné desce, nádobí umyje myčka. Dvě lednice usnadňují rozdělení zásob

pro více rodin.

Za světnicí je malý pokoj pro dva – ideální třeba pro rodiče odrostlejších dětí.

Přes chodbu najdete velkou ložnici pro celou rodinu – s manželskou postelí, jednolůžkem a pohodlnou přistýlkou pro dva, kamny, samostatnou koupelnou se sprchovým koutem a toaletou.

Velkorysá koupelna s volně stojící vanou, dvěma umyvadly a samostatnou toaletou je v přízemí naproti schodům na obytnou půdu.

Půdu s šindelovou střechou, pro chalupy na Vysočině tak typickou, jsme záměrně nechali nezateplenou. Vestavěli jsme do ní jakési kajuty – tři malé vytápěné pokoje určené převážně k přespání. Tyto prostory obložené dřevem se střešními okny působí velmi útulným dojmem a všichni naši hosté si ráno pochvalovali, jak dobře se vyspali. V jednom pokoji jsou čtyři spojená lůžka, v druhém tři, ve třetím manželská postel a jednolůžko. Přímo na půdě je také koupelna se sprchovým koutem a WC a úložné prostory. Za teplého počasí lze navíc půdu využít k promítání filmů, hraní společenských her, zašít se tu s knihou nebo trochu dobrodružně zde spát jen tak ve spacáku, voňavým šindelům na dosah ruky.

V uzavřeném dvoře stojí vejminek – tam se velmi komfortně ubytují až čtyři lidé (manželská postel a přistýlka pro dva, kuchyň, koupelna se sprchovým koutem a toaletou).

Nechybí částečně kryté venkovní posezení, dokonalý relax nabízí finská sauna a koupací jezírko. Myslíme i na alergiky, pejsky bohužel neubytujeme.